Ajan­kohtaista

Tenniskentän käyttöönotto viivästyy.

16.04.2026

Tykkimäen tenniskentällä aloitettiin eilen 20.4. kunnostustyöt talkoovoimin. Alun perin kenttä oli tarkoitus saada käyttökuntoon keskiviikkona 22.4.2026, mutta valitettavasti talkootöiden yhteydessä todettiin, että se ei olekaan vielä mahdollista, koska kenttä saattaa mennä pilalle, mikäli se otetaan liian aikaisin käyttöön ennen uuden massan levittämistä.

Uusi massa tuodaan vasta viikolla 19, tarkka ajankohta ei ole vielä tiedossa ja kenttä otetaan siis käyttöön vasta massan levityksen jälkeen. Tämän johdosta varauksia tenniskentälle voi tehdä vasta maanantaista 4.5.2026 alkaen.

Tenniskentän käyttäminen edellyttää aina vuoron varaamisen varausjärjestelmämme kautta. Pelaaminen on maksutonta ja kenttä on tarkoitettu kaikille pelaamisesta innostuneille.

Vuorot ovat tunnin mittaisia, huomioithan varata aikaa myös kentän huoltotöihin.

Mikäli et pääse käyttämään varattua vuoroasi, muistathan aina perua varauksesi tuntia ennen vuoron alkua, jotta vuoro ei jää turhaan käyttämättä.

Varauskalenteriin